Quantcast
Channel: Gimnazjum im. Grzegorza Chodkiewicza w Zabłudowie
Viewing all 615 articles
Browse latest View live

Konkurs recytatorski „Strzeż się oschłości serca”

$
0
0

25.04.2018 Michał Godlewski wziął udział  w konkursie recytatorskim "Strzeż się  oschłości serca" (poezja Zbigniewa Herberta) w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących  w Białymstoku.   Michał godnie reprezentował naszą szkołę i wypadł bardzo dobrze z utworem "Chciałbym opisać".


Spotkanie autorskie

$
0
0

Małgorzata Karolina Piekarska to pisarka, dziennikarka, autorka poczytnych książek dla młodzieży i nie tylko. 

Dnia 26 kwietnia 2018 mieliśmy przyjemność być na spotkaniu autorskim i był to czas niezwykle interesującej opowieści o literaturze, życiu. Pani Małgorzata w ciekawy sposób prezentowała swoje utwory, przybliżyła kulisy ich powstawania. Nieco opowiedziała o swoim dzieciństwie, jak spędzała wtedy wolny czas, jakie zabawy wymyślała, jaki był jej stosunek do szkoły. Spotkanie na pewno zachęci do sięgania nie tylko po jej tytuły ale ogólnie do czytania i szerszego patrzenia na świat.

Dziękujemy bardzo Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zabłudowie za zaproszenie nas na to spotkanie.

XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży

$
0
0

Samanta Sikora, uczennica klasy III a zdobyła wyróżnienie w XIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży w Juchnowcu Kościelnym.

Gratulujemy!

Warsztaty kulinarne

Święto książki

$
0
0

Tradycyjnie maj to miesiąc poświęcony książce. Z tej okazji  w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez koło dziennikarskie.

Program koncentrował się na zagadnieniu czym obecnie jest książka i czy warto ją czytać. Przeprowadziliśmy wcześniej wywiady na ten temat, które obejrzeliśmy na filmie    w trakcie apelu. Najwięcej emocji wzbudził wywiad z księdzem,  Łukaszem Andrejczykiem.

Wiersze w wykonaniu Samanty Sikory i Michała Godlewskiego uwypuklały wartość książek i czytania. Nie zabrakło również piosenek, które mogła śpiewać widownia.

Uroczystość zakończyła się wnioskiem, że książka w tej czy innej formie przetrwa i na pewno warto ją czytać.

Koło dziennikarskie

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Święto książki.

Swięto szkoły

Podsumowanie konkursu: ,,Mój wymarzony zawód”

$
0
0

30 maja 2018 r. przy okazji obchodów Święta naszej szkoły odbyło się podsumowanie konkursu z zakresu doradztwa zawodowego: ,,Mój wymarzony zawód”.Cele konkursu to:

-pogłębianie wiedzy o zawodach

-inspirowanie uczniów do planowania kariery edukacyjno- zawodowej

-rozwijanie wyobraźni, kreatywności oraz zainteresowań i zdolności plastycznych uczniów

-rozwijanie zainteresowań technologią informacyjną i komputerową oraz umiejętności stosowania jej w praktyce

W kategorii praca plastyczna- plakat- najciekawsze prace wykonały uczennice kl. VII a Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabłudowie.

I miejsce uzyskała Paulina Bonifatiuk

II miejsce- Martyna Rogucka

III miejsce-Magdalena Andrejuk

Wyróżnienia:

-Paulina Daniluk

-Natalia Sopyła

-Weronika Jabłońska

-Julita Kostecka

W kategorii wizytówka mojej firmy I miejsce zajęła uczennica kl. II c Gimnazjum w Zabłudowie- Maria Kalina Zdanowicz.

Natomiast w kategorii prezentacja multimedialna- I miejsce-Aniela Zawadzka –kl. VII b.

Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Organizatorzy: Renata Marciniuk i Barbara Korolczuk

Wystawa fotograficzna "Lektura pejzażu"


Wycieczka do Łodzi

Cała Polska czyta dzieciom

$
0
0

               14 czerwca 2018 r. po raz kolejny odwiedziliśmy przedszkolaków i uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabłudowie. Celem naszego spotkania było wspólne czytanie literatury dla dzieci i zachęcanie do samodzielnej lektury.

Zadawane na koniec pytanie było sprawdzianem uważnego słuchania. Nagrodą zaś za poprawne odpowiedzi były cukierki.

Uczniowie z koła dziennikarskiego.

 

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Cała Polska czyta dzieciom.

Podsumowanie pracu SU w roku szkolnym 2017/2018

$
0
0

14 czerwca b.r. Samorząd Uczniowski podsumował swoją działalność za rok szkolny 2017/2018. Uczniowie klas II-III obejrzeli w sali nr 6 prezentację multimedialną, którą zaprezentowała przewodnicząca SU Samanta Sikora. Wspomnieniom towarzyszyły śmiech i oklaski.

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Podsumowanie pracu SU w roku szkolnym 2017/2018.

Rozkład jazdy autobusów obowiązującyod 3 września 2018 r

Zmiany rozkładu jazdy dla linii komunikacyjnej nr 701

$
0
0

Zmiany rozkładu jazdy dla linii komunikacyjnej nr 701

ZABŁUDÓW SZK-TATAROWCE przez: FOLWARKI MAŁE-KAMIONKA
linia_701.pdf

Zebranie rodziców

$
0
0

Serdecznie zapraszam na spotkanie rodziców klas trzecich w poniedziałek 17 września o godz. 16.00 w sali nr 4 budynku szkoły podstawowej.

Aktualizacja danych

$
0
0
Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane

Spotkanie z pisarką Barbarą Mikulską

$
0
0

9 października 2018  w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku odbyło się spotkanie   z autorką książek dla dzieci i młodzieży, Barbarą Mikulską. Autorka w bardzo interesujący sposób opowiedziała o sobie. Jest żoną, matką, teściową, babcią najwspanialszego wnuczka. Bardzo kocha zwierzęta, szczególnie psy, które zawsze miała. Poleca adopcję piesków ze schroniska. Polubiła również jazdę na rowerze.   Uwielbia pisać bajki dla dzieci. Jej pierwszą wydaną książką była Myszka Hania,  drugą -powieść dla młodzieży Łzy Boga Deszczu. Nosicielka. Opublikowała też dużo opowiadań na portalach internetowych, m.in. w Nowej Fantastyce. Jest mistrzynią tworzenia klimatu. W jej tekstach wątki fantastyczne przeplatają się z obyczajowymi, nie brakuje i strachu i humoru. Lubi tworzyć, gdy za oknem deszcz, ciemność, jesień, zima na pewno nie lato. Spotkanie z panią Mikulską było bardzo przyjemne i inspirujące.

Małgorzata Kozłowska

Dzień Edukacji Narodowej 2018

Projekt „Wzrost jakości oferty edukacyjnej Szkoły Podstawowej w Białostoczku, Szkoły Podstawowej w Zabłudowie oraz Gimnazjum w Zabłudowie”

$
0
0

Działanie 3.1. Kształcenie i edukacja

Poddziałanie 3.1.2 Wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej w zakresie kształcenia ogólnego, ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych.

Beneficjent: MS PRIME Marcin Szczebiot
Partner: Polskie Centrum Edukacji i Analiz „ORDO” sp. z o.o.

Tytuł projektu:
Wzrost jakości oferty edukacyjnej Szkoły Podstawowej w Białostoczku, Szkoły Podstawowej w Zabłudowie oraz Gimnazjum w Zabłudowie”

Okres realizacji projektu: 01.07.2018 – 30.06.2020

Wartość projektu: 736 444,97 zł

Dofinansowanie: 699 622,72  PLN

Celem projektu jest podniesienie jakości oferty edukacyjnej Szkoły Podstawowej w Białostoczku, Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabłudowie oraz Gimnazjum w Zabłudowie poprzez realizację zajęć dodatkowych dla 107 os (60k,40M), wyposażenie pracowni przedmiotowych oraz podniesienie i uzupełnienie kwalifikacji nauczycieli zatrudnionych w ww szkołach, w terminie do 30.06.2020r.

 Wsparcie oferowane w ramach projektu obejmuje:

  1. Wyposażenie pracowni:

Wyposażenie pracowni TIK w Szkole Podstawowej w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Zabłudowie

Wyposażenie pracowni przyrodniczej i pracowni TIK w Szkole Podstawowej w Białostoczku

  1. Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze:

Zajęcia z języka angielskiego i matematyki w Szkole Podstawowej w Zabłudowie

Zajęcia z matematyki w Szkole Podstawowej w Białostoczku

  1. Zajęcia rozwijające:

Zajęcia z języka angielskiego i informatyki w Gimnazjum w Zabłudowie

Zajęcia informatyczne, przyrodnicze, koło zainteresowań „Magia Programowania” i język angielski w Szkole Podstawowej w Białostoczku

  1. Wyjazdy edukacyjne:

Wyjazd edukacyjny do Centrum Przyrodniczego UwB, Centrum Nauki Kopernik oraz Zielona Szkoła dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Białostoczku

Zielona Szkoła dla dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Zabłudowie

  1. Wsparcie nauczycieli zatrudnionych w szkołach objętych wsparciem:

szkolenie z zakresu programowania oraz obsługi tablicy interaktywnej i innych urządzeń mobilnych

 

 

Projekt: „Wzrost jakości oferty edukacyjnej Szkoły Podstawowej w Białostoczku, Szkoły Podstawowej w Zabłudowie oraz Gimnazjum w Zabłudowie”

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego do rodziców

$
0
0

      Warszawa, 8 listopada 2018 roku

                                                                                      

 

 

 

Szanowni Państwo,

Rodzice i Opiekunowie, 

 

w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

 

W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

 

Pragniemy zwrócić uwagę na dramatyczny wzrost liczby zachorowań na odrę w Europie, który obecnie obserwujemy. Od stycznia do września 2018 roku odnotowano ponad 52 tys. przypadków odry. Do 5 października 2018 r. najwięcej zachorowań zarejestrowano w Rumunii (5 100 przypadków), Francji (2 702), Grecji (2 290) oraz we Włoszech (2 248). W krajach spoza UE najwięcej zachorowań odnotowuje się na Ukrainie –  ponad 32 tys. przypadków. Problem odry występuje również w Czechach, Niemczech, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie i Łotwie. Na ten obraz nakłada się sytuacja w naszym kraju. Według najnowszych danych od 1 stycznia do 30 października 2018 r. w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 59. Liczby te jednoznacznie wskazują na fakt niezwykle dynamicznego rozprzestrzeniania się choroby. W związku z rosnącym zagrożeniem zdrowia dzieci i młodzieży z pewnością jest to dobry czas, żeby zwrócić szczególną uwagę na kwestie profilaktyki chorób zakaźnych poprzez realizację szczepień obowiązkowych.

 

 

Pamiętajmy, że w każdej chwili możemy zetknąć się z patogenem wywołującym niebezpieczną infekcję. Odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13. miesiąca życia oraz inne osoby z obniżoną odpornością.

 

Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Zapewnia także ochronę osobom niezaszczepionym z powodu wskazań medycznych.

 

Mając na uwadze doniosłość problemu, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście jako Rodzicie odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci wyciągnęli odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Ważne, aby pamiętali Państwo, że pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi
z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra.

 

Licząc na Państwa rozwagę, prosimy o uważne dokonanie wyboru i podjęcie decyzji w myśl tak aktualnego obecnie powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

 

 

 Z wyrazami szacunku

 

 

Anna Zalewska                                               Jarosław Pinkas
Minister Edukacji Narodowej                             Główny Inspektor Sanitarny

 

list_MEN_GIS_rodzice.docx

list_MEN_GIS_rodzice.pdf

Viewing all 615 articles
Browse latest View live